Výživové poradenství

Výživě a zdravému vaření se věnují již více jak 10 let. Protože jsem byla často žádána známými a kamarády, abych jim pomohla s „jídelníčkem“, rozhodla jsem se své znalosti předávat profesionálně. Vystudovala jsem rekvalifikační kurz poradce pro výživu a suplementaci a své znalosti posílila i praxí ve firmě Svět zdraví. Organizuji přednášky o zdravé stravě a životním stylu.

Nabízím:

• osobní přístup ke každému klientovi
• zhodnocení dosavadního životního stylu
• týdenní stravovací plán na míru
• doporučení vhodné sportovní aktivity
• redukce hmotnosti či nabrání svalové hmoty
• vysokosacharidové jídelníčky
• nízkosacharidové jídelníčky
• psychickou podporu
• naučení jednoduchých principů nového stravování
• asistovaný nákup

Zelené potraviny

Když už není dostatek zeleného v přrodě jako jsou kopřivy, listy pampelišky či jitrocele, sezóna špenátu a mandgoldu je za námi a na zahrádce zůstal pouze kadeřávek a růžičková kapusta, je na čase doplnit zelené barvivo a vitamíny pomoci mladého zeleného ječmene a chlorely.

Zelený ječmen

Šťáva z mladého ječmene je opravdu super potravinou a cení se zejména z důvodu, že navrací organizmu zásadité prostředí a odstraňuje překyselení, které je považováno za hlavní příčinu vzniku civilizačních chorob a oslabeného imunitního systému. Je v ní 4x více vápníku, než je v mléce, 22x více železa než ve špenátu a tolik bílkovin, jako najdete v kvalitním steaku. Obsahuje také esenciální aminokyseliny, více než 12 minerálů a 13 různých vitamínů (včetně vitamínu K). Celkem obsahuje 20 aminokyselin včetně osmi esenciálních, které si naše tělo neumí vytvořit samo. Aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin a jsou proto nezbytné pro vytváření buněk, opravu poškozených tkání a dodávání energie. Aminokyseliny v mladém ječmenu podporují hojení ran a normální funkci imunitního systému. Rovněž podporují správnou tvorbu červených krvinek a zlepšují kvalitu našeho spánku. V mladém ječmenu jsou také hojně zastoupeny enzymy. Enzymy fungují jako katalyzátory mnoha základních buněčných reakcí, zlepšují naše trávení, mají silné antioxidační vlastnosti a pomáhají tak odstraňovat z těla velké množství volných radikálů.

Chlorella

Je rod sladkovodních jednobuněčných řas. Často se užívá jako doplněk stravy ve formě tablet, prášku či tekutých výtažků. Využívá se její schopnosti vázat na sebe těžké kovy, které odvádí vylučovací soustavou z těla ven, čímž podle studie detoxikuje organismus (prokázáno u myší). Díky schopnosti těchto mikroorganismů působit preventivně či dokonce podporovat léčbu nejrůznějších nemocí (např. virové infekce, srdeční choroby, rakovinu), si získávají pozornost od stále většího počtu vědců i lidí z široké veřejnosti. Chlorella podporuje přirozenou obranyschopnost, normální funkci srdce a cév, normální funkci střevního traktu, mikrobiální rovnováhu, chová se jako antioxidant a detoxikuje organismus.

Ochutnávat i objednávat můžete u mně

Jsem od přírody velmi štíhlá, ale co se mi narodily dcery, začala jsem se zajímat o to, co naše rodina jí. Jindřiška mi pomohla se sestavením jídelníčku nejen pro mne, ale doporučila mi, jak vařit a jaké potraviny nakupovat pro celou rodinu. Dostala jsem od ní i spoustu receptů a stále sleduji její blok s novinkami.

Petra K

Jako spousta žen jsem potřebovala shodit nějaké to kilo do plavek před dovolenou. Kamarádka mi doporučila paní Bulecovou. Domluvily jsem se na tříměsíčním programu. Po úvodní konzultaci mi byl vypracování soubor rad s týdenním jídelníčkem a spočítány tělesné parametry jako BMI, BMR, WRH a další. Po celou dobu jsme byly v kontaktu minimálně na telefonu nebo e-mailu. Dostávala jsem každý týden různé tipy, co jíst a mé dotazy byly okamžitě odpovězeny. Nejen, že jsem zhubla 6 kg, ale podařilo se mi nastartovat zdravý životní styl. Stále se držím rad, které jsem obdržela a cítím se skvěle. Děkuji.

Martina H

Jsem veganka a před rokem jsem začala vytrvalostně běhat, trénuji a běhám maratony. Potřebovala jsem poradit, jak se stravovat před, během a po závodech. Proto jsem se obrátila na svou kamarádku Jindřišku. Díky jejím doporučením se mi daří zdolávat všechny závody a někdy si dokonce stoupnu i na bednu.

Katka Z